Prima probă a Evaluării Naționale, cea la Limba și literatura română, a adus subiecte grele la gramatică. Deși mulți dintre elevii din Iași au spus că examenul a fost ușor, profesorii atrag atenția că anul acesta notele vor fi mai mici decât cele de anul trecut.
Citește mai mult pe: rfi.fr

