Delegația României s-a întors acasă cu două medalii importante de la Campionatul European de scrimă de la Anthony din Franța. Echipa masculină de sabie a cucerit argintul, după o finală pierdută dramatic în fața Ungariei, în timp ce George Dragomir a luat bronzul la individual. Peste o lună urmează Mondialele.
Citește mai mult pe: rfi.fr

