Valul de căldură care a lovit Europa ajunge și în România. Temperaturile crescute devin tot mai frecvente, iar organismul nostru e pus la încercare. Cine riscă cel mai mult pe caniculă, cum îi protejăm pe copii și vârstnici, ce fac pacienții cu hipertensiune sau diabet? L-am întrebat pe Dr. Gindrovel Dumitra, medic primar medicină de familie.
Citește mai mult pe: rfi.fr

