Președintele Nicușor Dan s-a întâlnit vineri, la Palatul Cotroceni, cu liderii PSD, PNL, USR, UDMR și cu cel al Grupului parlamentar al minorităților naționale pentru a discuta despre formarea unui nou guvern. Întâlnirea s-a încheiat după o oră, iar la final, șeful statului a reclamat revenirea blocajului politic.
Citește mai mult pe: rfi.fr

