Din spital de urgență, sediu al Academiei Naționale de Muzică ”Gheorghe Dima” din Cluj

Cea mai mare investiție în domeniul infurastructurii culturale din Cluj din ultimele trei decenii și jumătate a fost finalizată. Este vorba de campusul Academiei Naționale de Muzică ”Gheorghe Dima” din Cluj, ridicat pe locul unde a fost abandonat șantierul unei clădiri care ar fi trebuit să fie spital de urgență. În acest campus se află cea mai mare sală de concerte din regiune, cu peste 1.000 de locuri, cu o acustică foarte bună.

Citește mai mult pe: rfi.fr

 

 

 

Lasă un răspuns