România a intrat în pădure fără hartă și fără busolă, spune la RFI președintele UDMR, Kelemen Hunor. El se referă la faptul că fostul premier desemnat Adrian Veștea a negociat susținerea Guvernului său cu partidul extremist AUR. Liderul Uniunii vorbește despre o banalizare a răului.
Citește mai mult pe: rfi.fr

