Liga 2: CS Mioveni scapă de ultimul loc din play-off – Încă o victorie pentru Corvinul Hunedoara

Via: hotnews.ro

În penultima rundă din play-off-ul ligii secunde, Corvinul Hunedoara a câștigat categoric partida disputată pe teren propriu cu Csikszereda, scor 3-1. CSC Șelimbăr și CS Mioveni au terminat la egalitate, scor 2-2.

Minge de fotbalFoto: Sven Beyrich/SPP / Shutterstock Editorial / Profimedia

Corvinul – Csikszereda 3-1 / CSC Șelimbăr – CS Mioveni 2-2, în Liga 2

Fără drept de promovare în acest sezon, Corvinul a început bine partida cu Csikszereda, iar Pîrvulescu a deschis scorul după doar 12 minute.

Pop a dublat avantajul gazdelor în minutul 80, iar finalul a mai adus două goluri.

După ce Bloj a redus din diferență, Lică a stabilit rezultatul final în prelungiri.

CS Mioveni a fost aproape de surpriză pe terenul celor de la CSC Șelimbăr.

Formația antrenată de Constantin Schumacher a condus cu 2-0, după reușitele lui Guțea și Burnea.

Sibienii au redus din diferență prin Gherman înainte de pauză, iar egalarea a venit de la Gîț în minutul 87.

CS Mioveni și Csikszereda Miercurea Ciuc vor juca un baraj de menținere/promovare cu formațiile de pe locurile 7 și 8 din play-out-ul SuperLigii.