Premier League: A patra etapă fără succes pentru Manchester United – Rezultatele zilei

Via: hotnews.ro

Manchester United a ajuns la patru partide consecutive fără victorie în Premier League. Băieții lui Erik ten Hag au remizat pe terenul celor de la Bournemouth, scor 2-2, în etapa cu numărul 33.

Harry Maguire, alături de Erik ten Hag – Manchester UnitedFoto: Ryan Browne / Shutterstock Editorial / Profimedia

Bournemouth – Manchester United 2-2

Manchester United nu reușește să găsească drumul spre victorie.

Echipa lui Erik ten Hag a obținut doar un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Bournemouth, după un meci complicat pentru oaspeți.

Dominic Solanke, cel mai în formă jucător al lui Bournemouth, a deschis scorul după 16 minute, însă Bruno Fernandes a restabilit egalitatea 15 minute mai târziu.

Până la pauză, gazdele au trecut din nou la conducere în minutul 36, când Justin Kluivert a marcat din pasa lui Senesi.

În a doua repriză, a venit rândul lui Man United să egaleze. Bruno Fernandes a realizat dubla în minutul 65 al confruntării, din lovitură de la 11 metri.