Veștea, după discuția cu George Simion: În această seară, vom merge la învestire. Liderul AUR: Așteptăm clarificări de la Nicușor...

 „Nu am cerut funcții, vrem să scoatem țara din criză”, a declarat liderul AUR, George Simion, după discuția avută luni seară cu premierul desemnat, Adrian Veștea. Simion a adăugat că „avem niște restricții din partea președintelui ca să nu luăm în calcul în acest moment un vot pentru Guvernul Veștea. Așteptăm clarificări până la ora 21.30”. 

Citește mai mult pe: rfi.fr

 

 

 

Lasă un răspuns