Primarul Clujului, Emil Boc, a decis să interzică afișarea steagului Rusiei și intonarea imnului rusesc la Cupa Mondială de Gimnastică. Aceasta este programată în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca în acest sfârșit de săptămână. Recent, Federația Internațională de Gimnastică a decis să ridice sancțiunile aplicate Rusiei după invazia în Ucraina.
Citește mai mult pe: rfi.fr

