Preşedintele Nicuşor Dan a declarat joi, în Polonia, că este important pentru România să aibă un guvern cât mai repede și că „ar fi bine să avem un guvern până marţi”. Șeful statului a precizat că se aşteaptă ca partidele să vină la el „cu om majoritate”.
Citește mai mult pe: rfi.fr

