VIDEO SuperLiga: Dinamo, încă o înfrângere în prelungiri – Din nou pe loc de retrogradare directă

Via: hotnews.ro

FC Botoșani a învins pe teren propriu Dinamo, scor 2-1, cu un gol marcat în prelungiri, într-o partidă din etapa a șasea din play-out plină de spectacol și dramatism.

Jucator de la Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Stefan Constantin

FC Botoșani – Dinamo 2-1, în play-out-ul SuperLigii – Autogol, eliminare, penalti ratat și gol anulat de VAR

Meciul dintre FC Botoșani și Dinamo este de departe printre cele mai pline de evenimente din acest sezon de SuperLigă.

Gazdele au deschis scorul după doar 13 minute, când Gabriel de Moura a trimis mingea în propria poartă.

În minutul 29, Abdallah a irosit o lovitură de la 11 metri, acordată după un fault asupra lui Patriche, iar antrenorul celor de la Botoșani a fost eliminat două minute mai târziu.

După un gol anulat de VAR pentru ofsaid, Astrit Selmani a reușit egalarea în prelungirile primei reprize, cu un lob din interiorul careului.

Tot în prelungirile primei părți, Hakim Abdallah a văzut cartonașul roșu, după o intervenție dură asupra lui Romario Benzar. În urma incidentului, repriza a ajuns la un timp suplimentar de 15 minute.

Partea secundă i-a făcut pe cei de la Botoșani să atace în valuri, iar defensiva dinamovistă a rezistat până în minutul 91, când Sebastian Mailat a trimis în plasă o centrare a lui Mouaddib.

Rezultatul o duce pe FC Botoșani pe loc de baraj, în timp ce Dinamo coboară din nou pe poziție de retrogradare directă.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Botoșani și Dinamo.