VIDEO SuperLiga: Dinamo, remiză pe terenul Universității Cluj – „Câinii”, egalați în minutul 91

Via: hotnews.ro

Dinamo a scăpat printre degete o victorie foarte importantă pe terenul Universității Cluj, gazdele egalând, scor 3-3, în minutul 91. Disputa de pe Cluj Arena a făcut parte din etapa cu numărul opt din play-out-ul SuperLigii României la fotbal.

Jucatorii lui DinamoFoto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

Universitatea Cluj, remiză spectaculoasă cu Dinamo, scor 3-3

Meciul de pe Cluj Arena a fost unul cu mult dramatism și răsturnări de scor.

Popa (5) a deschis scorul pentru clujeni, Bani (37) a egalat pentru Dinamo, iar pauză s-a intrat la egalitate, scor 1-1.

Dinamo a preluat conducerea în minutul 48, prin Milanov, Oancea a egalat pentru studenți (61), iar reușita lui Pavicic (88) părea să le aducă bucureștenilor un succes foarte important.

Reușita lui Masoero (90+1) le-a stricat însă planurile elevilor lui Zeljko Kopic.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Universitatea Cluj și Dinamo.

Echipe:

Universitatea Cluj: Gorcea – Oancea (Roger ’81), Masoero, Da Silva, Chipciu – Bic, Nistor, Silaghi (Pănoiu ’81) – Roguljic (Simion ’69), Popa (V. Gheorghe ’56), Anselmo (Doukoure ;81). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Dinamo: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – Gnahore, Moura (Neagu ’77), Milanov (Costin ’56), Pavicic, Politic (Iglesias ’77) – Bani (Amzăr ’89), Gregorio. Antrenor: Zeljko Kopic

În urma remizei de sâmbătă seara, Universitatea Cluj se află pe locul 10, cu 30 de puncte. De cealaltă parte, Dinamo se găsește pe 14, loc de baraj, cu 22 de puncte.

Duminică, de la ora 15:30, se va disputa Petrolul Ploiești vs Oțelul Galați.