VIDEO SuperLiga: Universitatea Cluj, victorie la limită cu Poli Iași – Moldovenii, fără șut pe poartă

Via: hotnews.ro

Universitatea Cluj a învins miercuri Poli Iași cu scorul de 1-0, în etapa cu numărul șase din play-out-ul SuperLigii. Deși posesia a fost una echilibrată, oaspeții au încheiat meciul fără șut pe poartă.

Ioan Ovidiu SabăuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Universitatea Cluj – Poli Iași 1-0, în play-out-ul SuperLigii

După victoria din runda precedentă cu FC Voluntari, Poli Iași a ratat șansa de a lega două rezultate pozitive, care să le asigure ieșirea din zona retrogradării.

Universitatea Cluj a marcat singurul gol al partidei în minutul 53, când Daniel Popa a scăpat singur spre poartă și a înscris pe sub Lung jr.

Elevii lui Ioan Ovidiu Sabău au trimis mingea în plasă și în minutul 60 prin Thalisson Kelven, dar reușita a fost anulată de VAR pentru ofsaid.

Cu prima victorie după patru meciuri, Universitatea Cluj urcă pe locul al doilea în play-out cu 29 de puncte, în timp ce Poli Iași rămâne pe poziția a opta, cu 21 de puncte.

Click pe numele jucătorului pentru a vedea golul.