VIDEO Oțelul Galați, victorie la limită cu Hermannstadt în play-out-ul din SuperLigă

Via: hotnews.ro

Francois Yabre (în minutul 3) a marcat unicul gol al partidei dintre Oțelul Galați și FC Hermannstadt (scor 1-0), contând pentru etapa cu numărul șapte din play-out-ul SuperLigii României la fotbal.

Dorinel MunteanuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorului pentru a vedea reușita.

Fundașul Yabre a înscris după o centrare a lui Bodișteanu, dintr-o lovitură liberă.

Din minutul 56, gazdele de la Oțelul au evoluat în inferioritate numerică: Teles a fost eliminat.

Echipe:

Oţelul Galaţi: Pap – Zhelev, Yabre, Cisse, Gomes – Bodişteanu (Tănase – 70), Zivulic (Teles – 38), Lameira (Panait – 71)- Malle, Pop (Adăcăliţei – 58), Maciel. Antrenor: Dorinel Munteanu

FC Hermannstadt: Căbuz – Medina Etienne (Butean – 46), Bejan, Găman, Opruţ – Balaure, Mino (Iancu D – 81), Biceanu (Iancu G – 66), Jipa (Stoica – 46)- Valente Fonseca (Neguţ – 46), Paraschiv. Antrenor: Marius Măldărăşanu

Meciul a fost arbitrat de Andrei Antonie.

Galațiul și Sibiul sunt vecine de clasament în play-out: Oțelul se află pe primul loc, cu 33 de puncte, iar Hermannstadt pe doi, cu 31 de puncte acumulate.